فروشگاه فایل

بهترین و بزرگترین مرکز دانلود و خرید وفروش پروژه های پایان نامه دانشجویی و تحقیقات آماده و کارآموزی به صورت حرفه ای فایل های آموزشی و فایل های پاورپوینت

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

تحقیق درباره اکسل (فایل word)

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 15

 

تعريف اکسل

به برنامه Excel صفحه گسترده يا Spread Sheet  گفته مي شود.

صفحه گسترده ها برنامه هايي هستند که داراي چند صفحه Sheet مي باشند و هر صفحه از خانه هاي زيادي به شکل جدول ساخته مي شود و اين خانه ها سطرها و ستون هايي را بوجود مي آورند، که سطرها با عدد نام گذاري مي شوند و ستون ها با حروف انگليسي.

اکسل به کمک اين جدول ها (خانه ها) به شما توانايي انجام کليه عمليات هاي رياضي و آماري را مي دهد.

اجراي برنامه Excel

براي اجراي برنامه Excel: ازمنوي Start فهرست Programs گزينه Microsoft Excel را کليک مي کنيم و بعد از اجراي برنامه محيط زير آشکار خواهد شد.

برنامه Excel  هم مانند ديگر برنامه هاي بسته نرم افزاري Office داراي نوار عنوان، نوار منو، نوار استاندارد، نوار قالب بندي و نوار هاي ديگر که پنهان هستند، مي باشد. که اين نوارها جهت استفاده راحتر و سريعتر از نرم افزار Excel مورد استفاده قرار مي گيرد.

 

کاربرگ (Work sheet)

هر يک از صفحات اکسل را يک کاربرگ مي گويند.

کتاب کاربرگها (Work book)

به هر فايل اکسل که مي تواند شامل يک يا چندين کاربرگ(صفحه) باشد و صفحات به شکل يک دفترچه پشت سر هم قرار مي گيرند، Work book مي گويند.

سطر (ROW)

به هر رديف از خانه هاي هر کاربرگ يک سطر مي گويند که با عدد نام گذاري ميشود. مثلا سطر 115

 

ستون (Col)

به هر ستون از خانه هاي هر کاربرگ يک ستون يا Col مي گويند که با حروف لاتين نام گذاري شده است و به علت تعداد زياد ستون ها و کم بودن تعداد حروف از حروف به صورت ترکيبي استفاده مي شود. مثلا (A...Z, AA...AZ, BA...BZ, ... ,IA...IV)

 

خانه يا سلول (Cell)

به هر خانه از هر کاربرگ يک سلول (Cell) مي گويند. در واقع سلول ها همان مکان هاي ورود اطلاعات هستند.

 

آدرس سلول

هرسلول داراي آدرسي است که بادادن آدرس به آن سلول مي رسيم. آدرس هرسلول از ترکيب حرف ستون يعني A تا Z و شماره سطريعني 1 تا n تشکيل شده است.

( آخرين ستون IV و آخرين سطر 65536)

براي فهم بهتر سلول به آدرس C4 يعني سلولي که در ستون C و سطر 4 قرار دراد و يا سلول M7 يعني سلول يا خانه اي که در ستون M و سطر 7 قرار دارد در تصوير زير توجه کنيد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file32_1258862_2245.zip29.7k