فروشگاه فایل

بهترین و بزرگترین مرکز دانلود و خرید وفروش پروژه های پایان نامه دانشجویی و تحقیقات آماده و کارآموزی به صورت حرفه ای فایل های آموزشی و فایل های پاورپوینت

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

کالر آيدی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 14

 

کالر آيدی- Caller ID

ID Caller (Caller Identification )، طرفين يک ارتباط مخابراتی را قادر می سازد تا از شماره تماس گيرنده و مخاطب تماس آگاه شوند. اطلاعات تماس گیرنده توسط مخابرات از طریق مدولاسیون FSK (Frequency Shift Keying ) بر روی خط ارسال می گردد . شکل 1 . بدین معنا که به ازای بیت یک، فرکانس 1200Hz و به ازای بیت صفر، فرکانس آنالوگ 2200Hz ارسال می شود. (استاندارد 202 بل) و تمامی اطلاعات تماس گیرنده که حاوی اطلاعات گوناگونی است بر روی یک خط به صورت FSK مدوله و به دستگاه تلفن گیرنده ارسال می گردد. هنگامی که يک خط تلفن زنگ می خورد اطلاعات تماس گیرنده بعد از زنگ اول ارسال می شوند. سیگنال زنگ اول به مدت 2 ثانیه طول می کشد و سپس اطلاعات تماس گیرنده در مدت زمان 1.5 ثانیه منتقل می شود. که این در طول 1.5 ثانیه ، ابتدا 0.5 ثانیه سکوت (صفر، سیگنال نداریم) و سپس در مدت زمان 0.8 ثانیه اطلاعات و پس از آن نیز 0.2 ثانیه سکوت و سپس سیگنال زنگ دوم به مدت 2 ثانیه ارسال می شود.

 

 

 

شکل 1 ) مدولاسیون FSK

اطلاعاتی که در زمان 0.8 ثانیه ارسال می گردد حاوی بایت ها ی زیر است:

1- ابتدا یک رشته صفر و یک بصورت متناوب جهت تصرف کانال (channel seizure ) و فعال نمودن بلوک کالر آیدی ، ارسال می شود.

2- 180 بیت یک به عنوان مرحله نشانه گذاری ( mark state ) ارسال می شود که تعیین کننده آغاز اطلاعات تماس گیرنده است

بعد از مرحله نشانه گذاری ارسال اطلاعات آغاز می شود که به ترتیب حاوی بایت های زیر است:

3- یک بایت که نشان دهنده طول پیغام است ارسال می شود

4- اطلاعات ماه، روز، ساعت و دقیقه که هر کدام در دو بایت ارسال می شوند.

5- شماره تلفن ده رقمی در ده بایت ارسال می شود

6- و در نهایت بایت اصلاح خطا یا به عبارتی checksum ارسال می شود

با استفاده از اين اطلاعات دستگاه تلفن و يا دستگاه Caller ID مشخصات تماس گيرنده را تشخيص می دهد.

 

 

شکل 2 ) سیگنال بین زنگ اول و دوم تلفن

 

لذا جهت ساخت کالر آیدی می بایست ابتدا اطلاعات مورد نیاز که به صورت FSKمدوله شده است را استخراج کنیم که به این منظور می باید از یک تراشه  دمدولاتور FSK استفاده کرد.

 

تراشه MT8841 دمولاتور FSK است که اطلاعات FSK را دمدوله و بیت های دمدوله شده را بر روی پایه های data همراه با پایه های clock ، CD و DRn دمدوله می کند. اطلاعات آنالوگ به پایه IN- اعمال می گردد و به پایهIN+ ولتاژ مبنا اعمال می شود. پایه های IN+ و IN- ورودی های + و - یک آپ امپ است که می توان از طریق این آپ امپ و پایه GS ، گین تقویت سیگنال ورودی را تنظیم نمود. بدلیل اینکه این تراشه تنها قادر است سیگنال ها با دامنه -32db to -12db را دمدوله کند و در صورتی که سطح سیگنال ورودی در این محدوده نباشد با استفاده از پایه GS می توان سیگنال را به اندازه مورد نیاز تقویت نمود. توسط این تراشه می توان دیتای ارسالي در بين دو پالس زنگ اول و دوم را دمدوله كرده و اطلاعات را از حالت آنالوگ به دیجیتال تبدیل کرد. مدار FSK در شکل 3 نشان داده شده است.

 

              

                                      شکل ۳) مدار دمدولاتور FSK

 

پروتکل ارتباطی میکرو با تراشه MT 8841 به صورت سه سیمه است و به صورت سریال سنکرون برروی پایه data و clock ظاهر می شود که توسط میکروهای دارای قابلیت SPI به راحتی قابل خواندن است. با توجه به این که پایه DRn به عنوان پایه ایجاد وقفه جهت آماده بودن داده بر روی پایه data است. و پایه CD وجود سیگنال FSK را نشان می دهد. در صورتی که سیگنال FSK موجود باشد این پایه در منطق صفر بوده و به راحتی می توان میکرو کنترلر را با این پایه برای دریافت داده ها اطلاع نمود.

 

 

برنامه میکرو با AVR ATMEGA16 رو اینجا میگذارم.

 

پيام هاي ديگران ( 12 نظر )        link        يكشنبه، 18 تير، 1385 - electronic fan

گيرنده های اسکن کننده باند فرکانسی خودکار- auto scanning receivers

ساخت یک گیرنده تک فرکانس نیاز به تنها یک اسیلاتور در فرکانس مورد نظر است که عملیات میکس را انجام بدهند و سیگنال RF را به باند پایه منتقل کند. با قرار دادن یک خازن متغیر می توان فرکانس اسیلاتور را تغییر و در نتیجه فرکانس های رادیویی مختلفی را دریافت کرد. این کار مستلزم چرخاندن پیچ خازن متغیر است. در رادیو های اسکنر ، عمل تغییر فرکانس و سوایپ فرکانس های رادیو یی به طور خودکار انجام می گیرد و موج مناسب را انتخاب و پخش می نماید. هدف ساخت یک اسکنر است.

اما برای ساخت یک گیرنده اسکن کننده یک باند فرکانسی، نیاز به چندین اسیلاتور در فرکانس های مورد نظر می باشد. اکثرگیرنده های اسکن کننده قدیمی، برای هر فرکانس مورد نظر یک اسیلاتور در نظر می گرفتند و برای اسکن کردن فرکانس های موجود، هر یک از این اسیلاتور ها به روش مالتی پلکس ، در مدار قرار می گرفتند و یا از آن خارج می شدند. اشکال این روش نیاز به استفاده از چندین اسیلاتور و همچنین دانستن فرکانس هایی که می باید دریافت گردند. در این روش در طبقه میکسر گیرنده سوپرهتروداین، برای دریافت چندین فرکانس از چندین اسیلاتور استفاده می کنند. اگر مدار میکسر را در نظر بگیرید، ( ساده ترین نوع: اسیلاتور کولپیتس تک ترانزیستوری که هم عمل میکس و هم عمل اسیلاتور را انجام می دهد) ، برای تغییر فرکانس میکسر می باید فرکانس تیونر را تغییر دهیم . به این منظور نیز می باید مقادیر سلف و خازن مدار تیون را تغییر دهیم. بنابراین با تغییر مقادیر سلف و یا خازن می توان فرکانس اسیلاتور و در نتیجه فرکانس میکسر را تغییر داد. برای تغییر مقادیر خازن از سوایچ خازنی استفاده می شود که توسط مدار دیجیتال مثل میکرو کنترلر کنترل می شود و مقادیر آن تغییر می یابد. به این خازن ها ، خازن دیجیتال نیز گفته می شود. راه دیگر تغییر سلف مدار است. که می توان به این منظور از یک مالتی پلکسر استفاده نمود که سلف ها در ورودی های مالتی پلکسر قرار گرفته و خروجی مالتی پلکسر در مدار اسیلاتور و میکسر قرار می گیرد. سلف های ورودی نیز به Vcc متصل میشوند. برای قرار دادن هر یک از این سلف ها در مدار ، توسط میکرو کنترلر با نوشتن در پایه های select مالتی پلکسر سلف مورد نظر را در مدار وارد می کند.

برای مثال 8 موج رادیویی را در نظر گرفته اید که اسکن کنید و زمانی که در حال اسکن هستید مدت زمانی روی فرکانس دریافتی توقف می نماید اگر پس از مدت زمان معینی این موج توسط کاربر انتخاب شد، این موج همواره پخش می شود در غیر این صورت به سراغ فرکانس بعدی می رود. برای ساخت چنین گیرنده ای هشت سلف را با توجه به فرکانسی که می باید تولید کند، در ورودی مالتی پلکسر قرار داده و خروجی را به کلکتور ترانزیستور اسیلاتور وصل می کنیم. برای تولید هر فرکانس می باید سه پایه select مالتی پلکسر را توسط میکرو کنترل کرد. به این ترتیب که رشته 000، 001، 010، 011 ، 100 ،101 ، 110 ، 111 را با لحاظ زمان مورد نظر توسط تایمر، به پایه های مالتی پلکسر اعمال کرده و بنابراین در هر زمان سلف مورد نظر در مدار قرار می گیرد و از یک پین میکرو برای دریافت درخواست کاربر استفاده نمود. بلوک دیاگرام این روش در شکل 1 آمده است.

 

شکل 1

همانطور که گفته شد می توان به جای مالتی پلکس کردن سلف ها از خازن دیجیتال یا سوایچ خازنی استفاده کرد.

نسل بعدی گیرنده های اسکن کننده ی فرکانس، با PLL ( phase lock loop )[1] کار میکردند. در این روش، سینتسایزر یک VCO[2] را کنترل می کند و آن را در یک فرکانس ثابت قفل می نماید.سینتسایزر می تواند VCO را برای قرار گرفتن در یک باند فرکانسی کنترل کند. تنها عیب روش PLL مدت زمانی است که لازم است تا در فرکانس مورد نظر قفل شود. این زمان را فیلتر RC که برای قفل کردن مورد نیاز است ، تعیین می کند. که برای رسیدن به پایداری کامل فرکانس، می باید این زمان بسیار طولانی باشد. بنابراین در روش معمول PLL به سرعت بالائی جهت اسکن باند فرکانسی دست نمی یابیم . برای ارتقای این روش از مدار DSS استفاده می شود.

 

پيام هاي ديگران ( 4 نظر )        link        چهارشنبه، 31 خرداد، 1385 - electronic fan

گيرنده سوپر هتروداين- راديو AM

گیرنده سوپر هتروداین برای دریافت سیگنال های AM استفاده می شود. که همانطور که گفته شد فرکانس حامل تخصیص یافته برای AM در محدوده 540 تا 1600 کیلو هرتز با فاصله 10 کیلوهرتز است. و معمولا ایستگاههای مجاور با فاصله 30 کیلو هرتز از هم قرار دارند. بنابراین پهنای باند انتقال به 10 کیلو هرتز و پهنای باند پیام 4 تا 5 کیلوهرتز خواهد بود.یک گیرنده سوپر هتروداین شامل بلوک های ،


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file126_1444110_3791.zip89.2k